بخش کشتار با ظرفيت کشتار 2000 قطعه در ساعت تحت نظارت مستمر دكتر دامپزشك و روحانی ناظر ذبح شرعی، عملیات ذبح حلال و آلایش زدایی را بر اساس موازین شرع مقدس اسام و قوانین سازمان دامپزشکی کشور انجام می دهد.

این واحد که از قدیمی ترین و پایه اصلی این مجتمع است درحال حاضر از 6 فارم مجزا با ظرفیت اسمی 437000 قطعه مرغ مادر و خروس تشکیل شده است که از توان تولید حدود 43 میلون عدد تخم مرغ قابل جوجه کشی در یکدوره بهره برداری نرمال 62 هفته ای (از جوجه ریزی تا حذف کامل گله)و هماهنگی با سیاست های تنظیم بازار سازمانهای نظارتی مربوطه برخوردار می باشد.

این واحد متشکل از 5 فارم مجزا بوده که دارای ظرفیت 600.000 قطعه مرغ گوشتی در هر دوره می باشد وسالیانه قابلیت تولید 6800 تن گوشت مرغ را داراست .

این واحد دارای 28 دستگاه ستر و 28 دستگاه هچر مدل PT-100 در 2 سالن مجزاست و دارای ظرفیت بارگیری 725.760 عدد تخم مرغ نطفه دار در هفته و تولید جوجه یکروزه گوشتی می باشد.

این واحد شامل سه بخش مجزا است. بخش اول واحد تولید دان مش با ظرفیت 10 تن در ساعت جهت تامین دان واحدهای مرغ مادر و بخش دوم واحد تولید دان پلت با ظرفیت 10 تن در ساعت جهت تامین دان واحدهای مرغ گوشتی و بخش سوم که مجهزترین و کاملترین کارخانه شمال کشور می باشد با ظرفیت تولید 20 تن دان پلت در ساعت با هدف تولید دان استریل و قابلیت هضم و جذب بالا و امکان فروش و صادرات ساخته و در حال بهره برداری میباشد .

این واحد از دو بخش مجزا تشکیل شده است. بخش اول با ظرفیت تولید 3 تن پودر در روز، ضايعات حاصل از مراحل مختلف کشتار را به پودر تبدیل می کند . بخش دوم با ظرفیت تولید یک تن در روز، وظیفه تبديل ضايعات حاصل از کارخانه جوجه کشی را به پودر به عهده دارد.

این واحد مشتمل بر دو بخش مجزا ست.

الف) واحد آزمایشگاهي مستقر در کارخانه جوجه کشي:
ب) واحد آزمایشگاهي مستقر در کشتارگاه طیور :

این واحد قابلیت تولید سه نوع کنسانتره گوشتی با ظرفیت 6 تن در روز و همچنین سه نوع مکمل (گوشتی ، پرورش و تولید) با ظرفیت 1 تن در روز را داراست.

این واحد در ابتدای سال 1384 در زنجیره تولید گوشت مرغ پیگیر تاسیس گرد د و از بدو تاسیس، همواره در حوزه های مختلف کاری، تحقیقات کاربردی رادر زمینه های و تعمیم استانداردهای مدیریتی ، استانداردهای محصول ، افزایش بهره وری بر عهده داشته است.

این واحد با در اختیار داشتن حدود یکصد هکتار زمین کشاورزی و با امکانات سیستم آبیاری تحت فشار، قسمتی از مواد اولیه از قبیل گندم، جو و ذرت را جهت ساخت دان مورد نیاز واحدهای پرورش تامین می نماید.

اين مرکز تحت نظارت دانشگاه جامع علمی-کاربردی و با مجوز وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در سال 1391 آغاز به کار نموده و تنها مرکز آموزش علمی-کاربردی است که مجوز آن توسط یک واحد صنعتی در استان گلستان اخذ گردیده است.

این واحد با اهداف زیست محیطی و استفاده بهینه از پساب تصفیه شده کشتارگاه در ضلع شمالی کشتارگاه در زمینی به مساحت 6 هکتار تاسیس و توانایی تولید بالغ بر یک میلیون نهال در سال را دارا میباشد .

در راستای تکمیل زنجیره تولید پیگیر و ایجاد حس همبستگی بین کارکنان و مدیران، هییت مدیره شرکت با مشارکت کارکنان، اقدام به تاسیس واحد های اقماری نموده که این واحد ها شامل فارم های مادر، فارم های گوشتی، توزیع واکسن و دارو، تولید غذای حیوانات خانگی، فرآوری کود ، حمل محصولات و ... می باشد.

واحد فراوری کود

این واحد با هدف جمع آوری کود تمامی واحدهای تولیدی زیر مجموعه خود و تبدیل آن به کود بیولوژیک که جایگزین مناسبی برای کودهای شیمیایی است تاسیس و با ظرفیت 6000 تن در سال مشغول فعالیت میباشد .