بخش کشتار با ظرفيت کشتار 2000 قطعه در ساعت تحت نظارت مستمر ناظرین دامپزشکی و روحانی ناظر ذبح شرعی عملیات کشتار و فرآوری انجام می گیرد.

این واحد ها متشکل از 6 فارم مجزا بوده و دارای ظرفیت 437000 قطعه مرغ مولد در هر دوره است که ظرفیت تولیدی آن بالغ بر 43 میلیون عدد تخم مرغ نطفه دار در سال می باشد.

این واحد ها متشکل از 5 فارم مجزا بوده که دارای ظرفیتی بالغ بر 600000 قطعه مرغ گوشتی در هر دوره می باشد و سالیانه قابلیت تولید 6800 تن گوشت مرغ را داراست.

این واحد دارای 28 دستگاه ستر و 28 دستگاه هچر در 2 سالن مجزا توان بارگیری 725760 عدد تخم مرغ نطفه دار در هفته و تولید جوجه یکروزه گوشتی را دارا می باشد.

این واحد شامل سه بخش مجزا می باشد. بخش اول آن، واحد تولید دان مش با ظرفیت 10 تن در ساعت جهت تامین دان واحدهای مرغ مادر و بخش دوم واحد تولید دان پلت با ظرفیت 10 تن در ساعت حهت تأمین دان واحد های های مرغ گوشتی و بخش سوم با ظرفیت تولید 20 تن دان پلت در ساعت با هدف تولید دان استریل و قابلیت هضم و جذب بالا و امکان فروش و صادرات ساخته و در حال بهره برداری می باشد

این واحد شامل دو بخش مجزا می باشد. بخش اول با ظرفيت توليد 3 تن پودر گوشت در روز وظيفه تبديل ضايعات حاصل از مراحل مختلف كشتار را به پودر به عهده دارد. بخش دوم با ظرفيت توليد یک تن پودر در روز ، وظيفه تبديل ضايعات حاصل از کارخانه جوجه کشی را به پودر به عهده دارد.

این واحد مشتمل بر دو بخش مجزا ست.

الف) واحد آزمایشگاهي مستقر در جوجه کشي:
ب) واحد آزمایشگاهي مستقر در کشتارگاه :

این واحد قابلیت تولید سه نوع کنسانتره گوشتی با ظرفیت 6 تن در روز و همچنین سه نوع مکمل (گوشتی ، پرورش و تولید) با ظرفیت 1 تن در روز را داراست.

این واحددر ابتدای سال 1384 در زنجیره تولید گوشت مرغ پیگیر تاسیس گردید و از بدو تأسیس ، همواره در حوزه های مختلف کاری ، تحقیقات کاربردی را در زمینه ارتقاء کیفی سازمان و تعمیم استانداردهای مدیریتی ، استاندارد محصول ، افزایش بهره وری بر عهده داشته است.

این واحد با در اختیار داشتن یکصد هکتار زمین کشاورزی ، قسمتی از مواد اولیه را برای واحد های پرورش و تولید تامین می نماید.

اين مرکز تحت نظارت دانشگاه جامع علمی-کاربردی و با مجوز وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در سال 1391 آغاز به کار نموده و تنها مرکز آموزش علمی-کاربردی است که مجوز آن توسط یک واحد صنعتی در استان گلستان اخذ گردیده است.

این واحد با اهداف زیست محیطی و استفاده بهینه از پساب تصفیه شده کشتارگاه در ضلع شمالی آن در زمینی به مساحت 6 هکتار تأسیس و توانایی تولید بالغ بر یک میلیون نهال در سال را دارا می باشد.

در راستای تکمیل زنجیره تولید پیگیر و ایجاد حس همبستگی بین کارکنان و مدیران، هییت مدیره شرکت با مشارکت کارکنان، اقدام به تاسیس واحد های اقماری نموده که این واحد ها شامل فارم های مادر، فارم های گوشتی، توزیع واکسن و دارو، تولید غذای حیوانات خانگی، فرآوری کود ، حمل محصولات و ... می باشد.

واحد فراوری کود

این واحد با هدف جمع آوری کود تمامی واحدهای تولیدی زیر مجموعه خود و تبدیل آن به کود بیولوژیک که جایگزین مناسبی برای کودهای شیمیایی است تاسیس و با ظرفیت 6000 تن در سال مشغول فعالیت میباشد .