اين مرکز تحت نظارت دانشگاه جامع علمی-کاربردی و با مجوز وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در سال 1391 آغاز به کار نموده و تنها مرکز آموزش علمی-کاربردی است که مجوز آن توسط یک واحد صنعتی در استان گلستان اخذ گردیده است.

هدف اصلی از راه اندازی مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت پیگیر، تربیت نیرو های انسانی متخصص و کارآمد در زمینه های مختلف مرتبط با صنعت دام و طیور، بالا بردن دانش شاغلان در این حوزه کاری و انتقال تجربیات ارزنده شرکت پیگیر به علاقمندان بوده است که با برنامه ریزی صورت گرفته در این زمینه گام های بزرگی نیز برداشته شده است. در حال حاضر مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت پیگیر با توجه به دارا بودن کادر علمی مجرب و متخصص و نیز امکانات متعددی همچون کلاس های درس مجهز، سایت های رایانه، آزمایشگاه های پیشرفته و همچنین برخورداری از پشتوانه علمی و فنی زنجیره تولید گوشت مرغ پیگیر، امروزه به عنوان یکی از مجهز ترین و به روز ترین مراکز آموزش علمی کاربردی به شمار می آید.
مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت پیگیر هم اکنون در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشجو می پذیرد. دانشجویان مرکز آموزش علمی-کاربردی شرکت پیگیر می توانند از پشتوانه علمی و فنی واحدهای مختلف زنجیره تولید گوشت مرغ پیگیر جهت آموزش های کاربردی با کیفیت استفاده نمایند .