12 چیزی که برای کار به شما انگیزه می دهد

مدت زمان مطالعه : حدود 7 دقیقه 

 • قبل از خواب، برنامه خود را برای روز بعد بنویسید، به این ترتیب صبح که از خواب بیدار می‌شوید، برای همه کار‌هایی که باید انجام دهید، مضطرب نمی‌شوید.
 • گاهی اوقات، احساس می‌شود که هرگز وقت کافی برای انجام همه کار‌هایی که می‌خواهید انجام دهید وجود ندارد – دویدن، تماس با دوستی که شش ماه با او صحبت نکرده‌اید، اقدام برای یک کار جدید، اتمام گزارشی که به رئیس خود بدهکار می‌باشید، یا ارسال کارت برای پسرعموی خود که تازه نامزد شده است.
 • این لیست بی‌پایان می‌باشد، و به نظر می‌رسد که همچنان ادامه خواهد داشت. به‌محض عبور موردی از لیست کار‌های خود، دو مورد دیگر را نیز اضافه کرده‌اید. شما در محل کار از پا درآمده‌اید و در زندگی شخصی خود عقب افتاده‌اید. همه چیز از هم‌ پاشیده است. اما چگونه می‌توانید انگیزه خود را برای ادامه کار خوب حفظ کنید؟
 • ممکن است سعی کنید سی بار به آهنگ Lose Yourself گوش دهید، اما بازهم بی روحیه باشید. شما در رأس ساعت نه شروع به کار می‌کنید و سر ساعت پنج آنجا را ترک می‌کنید. اما شما یک فرد با انگیزه هستید.
 • این کاری نیست که شما انجام می‌دهید. برای بهتر کردن آن چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ چگونه هنگامی‌که بی‌انگیزه می‌باشید، انگیزه خود را حفظ می‌کنید؟
 • با خود فکر می‌کنید، “من باید کاری اساسی انجام دهم.” گرچه در بیشتر اوقات، باید دقیقاً روشی مخالف اتخاذ کنید. تغییرات و عادات کوچک و تدریجی است که شما را به مسیر درست بازمی‌گرداند. بنشینید و بنویسید. به پیاده‌روی بروید و به امور خود بیندیشید. ابتدا از کم شروع کنید. بنابراین، برای جلوگیری از این احساس چه‌کار‌هایی می‌توانید انجام دهید؟ چگونه می‌توانم خودم را از این احساس دائمی که دارم تمام سعی‌ام را می‌کنم، خارج کنم؟ چند مرحله ساده وجود دارد که می‌تواند شما را با موفقیت بیرون ببرد و روی اولویت‌های خود تمرکز نمایید. “با شکست در آماده‌سازی، شما در حال آماده‌شدن برای شکست هستید.”

در ادامه به معرفی ۱۲ موردی که همیشه انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می‌کند، می‌پردازیم:

آماده‌سازی حائز اهمیت است

 • قبل از خواب، برنامه خود را برای روز بعد بنویسید. به این ترتیب، صبح که از خواب بیدار می‌شوید، بلافاصله هزار سناریوی مختلف در ذهن خود را مرور نمی‌نمایید و برای همه کار‌هایی که باید انجام دهید، مضطرب نمی‌شوید. می‌دانید که وقتی به میز کار خود می‌رسید، یک استراتژی بازی طراحی شده وجود دارد که کاملاً منتظر حمله قرار گرفته است.
 • انجام این کار در شب قبل، نه‌تنها باعث کاهش سطح استرس شما می‌گردد بلکه باعث ایجاد راهی سازمان‌یافته برای بهره‌وری در اولین ساعات حساس روز می‌شود که به شما انگیزه لازم برای انجام سایر کار‌هایی که با میز کار شما هستند را می‌دهد.

image

لیستی از تمام چیز‌هایی که امسال می‌خواهید بنویسید

 • تهیه یک استراتژی بازی برای این روز عالی بوده و شما را به تحرک و انگیزه می‌رساند، اما به احتمال زیاد شما در درازمدت قصد‌های زیادی را در ذهن دارید که ناخودآگاه ممکن است کمر شما را زیر این بار خم کند. با نوشتن تک‌تک مواردی که می‌خواهید در شش تا دوازده ماه آینده به پایان برسانید شروع کنید.
 • هنگامی‌که آن لیست را یافتید – ممکن است ۱۰ یا ۳۰ مورد وجود داشته باشد – دور سه هدف مهم را خط بکشید. این چیزی است که تونی رابینز در کتاب پرفروش خود، غول درون را بیدار کن، بیان می‌کند. اولویت‌های خود را محدود نمایید. فقط روی مهم‌ترین کار‌ها تمرکز کنید و نه چیز دیگری.

ماشه را پیدا کنید

 • هر روز یک دستورالعمل شخصی برای شروع کار ایجاد نمایید. هرازگاهی، شما چیزی را مصرف می‌کنید که جرقه عظیمی از الهام را برای شما فراهم می‌کند. دانستن اینکه چه چیز‌هایی انگیزه شما را برای انجام یک کار خوب فراهم می‌کند، مهم است که می‌تواند یک کتاب خوب، یک فیلم ورزشی الهام‌بخش، یا یک سخنرانی عالی TED باشد که شما به‌تازگی تماشا کرده‌اید. بسیاری از نویسندگان هنگام نوشتن، بارهاوبار‌ها به همان لیست پخش گوش می‌دهند.

روی نظم و کار‌های روزمره تمرکز کنید

 • در کتاب عادت‌های اتمی، نویسنده می‌گوید که چگونه ​​هر روز و به مدت دو ساعت روی یک کتابچه قانون زرد، جوک می‌نویسد. در پایان جلسات نوشتن، او آن روز را در تقویم با X بزرگ علامت‌گذاری می‌کند تا روند روزانه خود را ادامه دهد. قطع نکردن آن خط، چیزی است که انگیزه او را حفظ می‌کند.
 • کارگردان و نویسنده در مصاحبه‌ای، از کتاب خاطرات به نام، “وقتی به دویدن فکر می‌کنم، به چه می‌اندیشم” را به عنوان یکی از کتاب‌های موردعلاقه خود ذکر نمود، و با وی موافقم. همان‌طور که عنوان کتاب می‌رساند، این کتاب در مورد دویدن نیست بلکه در مورد نظم و انضباط و پایبند بودن به امور روزانه معمول – روشی خسته‌کننده، اما با بیشترین نتایج می‌باشد.

اول صبح قورباغه زنده را بخورید

 • مارک توآین پیشنهاد می‌کند روز خود را با دشوارترین کار خود شروع کنید. او آن را “خوردن قورباغه” می‌نامد. اگر از آن وظیفه پیشرو وحشت دارید، چرا دراسرع‌وقت آن را از سر راه خود برندارید؟ به‌محض اتمام کار، بار آن به طور مؤثر از دوش شما برداشته می‌شود و می‌توانید بقیه روز را تمرکز کنید و با آرامش، کار‌های سخت را به پایان برسانید. انجام آن دشوار است – مانند بلعیدن یک قورباغه بزرگ (نه این‌که از آن تجربه شخصی دارم) -، اما وقتی همه‌چیزتمام شد، فقط ممکن است مجبور شوید چند بار آروغ بزنید!

image

از روش پومودورو استفاده کنید

 • چیزی که من همیشه به آن پایبند بوده‌ام، یک روش کار به نام روش پومودورو است که فقط یک اصطلاح فانتزی برای رویکرد تمرین HIIT به سایر مناطق زندگی است (نام آن از گوجه فرنگی تایمر آشپزخانه پومودورو گرفته شده است). به مدت ۲۵ دقیقه روشن، ۵ دقیقه خاموش، کاری که من از دوران ابتدایی انجام داده‌ام. روشی که از دبیرستان تا دانشگاه مطالعه نموده یا تکالیف را انجام می‌دادم – بیست دقیقه یا هرچند دقیقه کار با تمرکز شدید و به دنبال آن یک استراحت کوتاه.
 • محدودیت زمانی دلخواه است. من بعضی اوقات سی دقیقه کار و ده دقیقه استراحت یا یک ساعت کار و بیست دقیقه استراحت انجام می‌دهم. با آن بازی کنید و ببینید کدام‌یک برای شما جواب می‌دهد. به هر حال خیلی مدت طولانی نباید به صفحه خیره شوید. کنار بروید، کمی نفس بکشید و به افق نگاه کنید. این فقط کار اندازی دوباره ذهنی است که برای ایجاد انگیزه در جلسه کار بعدی به آن نیاز دارید.

با خود خوش‌رفتاری کنید

 • با اتمام یک کار مهم به خودتان پاداش دهید. اگر بعد از یک ساعت کار سخت، وظیفه سختی را پشت سر گذاشتید، به پیاده‌روی بروید. خودتان را با یک قهوه یخی یا یک‌مشت زغال اخته خوشمزه پذیرایی کنید. هر از چند گاهی، باید نفس بکشید و از این واقعیت لذت ببرید که کار سختی را پشت سر گذاشته‌اید. بنشینید و در مورد یک کتاب خوب، یک میان وعده خوشمزه، یا حتی یک بطری شراب به آن فکر کنید. شما آن را به دست آورده‌اید!

image

بدانید کاری که انجام می‌دهید، اعتبار شما را افزایش می‌دهد

 • هر زمان که به سستی فکر می‌کنم، احساس می‌کنم شهرت من به نمایش گذاشته شده است. همسالانم را تصور می‌کنم که مخفیانه با خود می‌گویند، “او سخت‌کار نمی‌کند. “، اما وقتی من سخت‌کار می‌کنم و این تلاش اضافی را انجام می‌دهم، می‌دانم که قرار نیست ناشناخته بماند. حتی اگر هم باشد، من رضایت شخصی دارم که بهترین کاری را که می‌توانستم، انجام دادم.
 • صرف‌نظر از اینکه چه کسی می‌بیند، کاردرست را انجام دهید، زیرا این کار، کار درستی است. بسیاری از اوقات ممکن است از شما قدردانی نشود، اما سرانجام این سخت‌کوشی شناخته می‌شود. هر گفته یا عمل عاقبت به صاحبش برمی‌گردد و شما می‌دانید که هیچ‌کس هرگز نمی‌تواند بگوید شما آن را کسب نکرده‌اید. این چیزی است که حائز اهمیت است.

طوری رفتار کنید که گویی الگوی شما، شما را نگاه می‌کند

 • هروقت می‌نشینم تا چیزی بنویسم، تصور می‌کنم همه نویسندگان محبوبم از دور مرا تماشا می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند من چه‌کار کنم؟ آیا باید تلفنم را در کنار خود بگذارم؟ احتمالاً نه. حواس پرتی‌ها را از بین ببرید. شما در قلب خود می‌دانید که چه باید بکنید، و اگر مانند زمانی که معبود خود، شما را تماشا می‌نماید، رفتار کنید، آن فرشته مقرب خیالی، شما را واضح و منظم نگه می‌دارد.

چیز‌های جدید یاد بگیرید

 • احتمال این‌که چیز دیگری باشد که می‌توانید یاد بگیرید وجود دارد، مگر اینکه یک متخصص باشید که برای دهه‌ها در زمینه آن‌ها فعالیت کرده‌اید. کتابی با موضوع جدید انتخاب کنید، از یک همکار در بخش دیگری بخواهید که به شما نشان دهد چه کاری انجام می‌دهد یا یک دوره آنلاین را بگذرانید. یادگیری چیز جدید دشوار است، اما این یک سرمایه‌گذاری شخصی برای خودتان است که هرگز بی‌ارزش نمی‌شود. این امر همچنین به شما کمک می‌کند آنچه که شما را به انجام یک کار خوب تحریک می‌کند را کشف نمایید. همان‌طور که می‌اموتو مشاشی می‌گوید، “اگر راه را به طور گسترده بشناسید، آن را در همه چیز خواهید دید. “

image

به دیگران کمک کنید

 • مربیگری یا هدایت راهی عالی برای ایجاد انگیزه و هیجان در مورد کاری است که انجام می‌دهید. هیچ چیز باعث نمی‌شود شما متوجه شوید که از چیزی مانند آموزش دادن آن به شخص دیگر درک می‌کنید!

برای توقف، زمان تعیین کنید

 • ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما گاهی اوقات، شما فقط باید یک زمان آرام را برای خود تعیین کنید. “مهم نیست چه پیش بیاید، ساعت ۶ عصر لپ تاپم را می‌بندم. ” این کار به شما کمک می‌کند تا اولویت‌های خود را ثابت نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که تمام کار‌هایی که باید انجام دهید را در ساعت کاری که برای خود تعیین کرده‌اید، متناسب می‌کنید. این کار همچنین با همکاران شما مرز‌هایی تعیین می‌کند که آن‌ها را از زمان انتظار چیز‌هایی از شما آگاه می‌سازد.

image

افکار نهایی

 • همان‌طور که می‌بینید، یک روش ساده برای ایجاد انگیزه وجود دارد! این‌که آیا مدیریت زمان شماست، ایجاد لیست “کار” یا فقط تهیه لیست – انجام یک کار خوب به همان آسانی است که خودتان آن را درست می‌کنید. به یاد داشته باشید، شما مجبور نیستید که کل زندگی خود را به صورت کامل تغییر داده و یا کاری سخت انجام دهید. با مراحل ساده‌ای شروع کنید که روز شما را کمی لذت‌بخش‌تر می‌کند. قبل از اینکه بدانید، تعریف و تمجید‌هایی را از اطرافیان خود خواهید شنید.

منبع: www.bartarinha.ir